نظم سامان شهرموسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی تحت نظارت مرکز انتظام ناجا

کلاهبرداری از طریق دریافت وام

تاریخ : 14فروردین97
   
رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی گفت: کلاهبرداران فضای مجازی از هرفرصت و زمانی برای عملی کردن اعمال و اهداف مجرمانه خوداستفاده می‌کنند وهمواره به دنبال شگردی هستند تا با استفاده ازآن بتوانند از کم‌ دقتی و حسن اعتماد هموطنان عزیز سوءاستفاده کنند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ علی محمدپور اظهار کرد: یکی از مواردی که امروزه در دنیای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی رواج یافته است، ارسال پیام‌هایی در خصوص پرداخت‌، اخذ وام بدون نوبت، خريد و فروش وام بانکي و ... است و در اين راه با سوء استفاده از ضعف آگاهي افراد موجب ضرر و زيان مادی و معنوی برای این افراد می‌‌شوند.

رئیس پلیس فتاخراسان‌جنوبی مهمترين اصل در برخورد با این‌گونه پیامک‌ها را پاسخ ندادن به آنها دانست و افزود: کاربران عزیز هنگام مواجهه با پیامک‌هایی در این خصوص هوشياري لازم را داشته باشند و از ارسال اطلاعات کارت بانکی از جمله رمزدوم،کد ccv2، تاریخ انقضای کارت از طریق پیامک خودداری نمایند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: سایت‌های غیر معتبر و ناشناس که آگهی‌هایی از قبیل پرداخت وام در آنها درج شده قابل اعتماد نیستند و  شهروندان جهت دریافت هر گونه وام، فقط از طريق مجاری رسمي بانک‌ها اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری همواره از اعتماد کاربران سوء استفاده می‌کنند، عنوان کرد: از اعتماد بیش از حد به افراد غریبه در فضای مجازی خودداری کرده و قبل از احراز هویت آنان به صورت دقیق، از تبادل اطلاعات و خرید و فروش با آن‌ها خودداری کنند.

سرهنگ محمدپور در پایان گفت: کاربران هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.